top of page

Knihy

Odporúčame Vám nasledovnú literatúru

Láska žije offline

Príručka pre zodpovedných rodičov: Láska žije offline

 

Kniha od slovenských autoriek o tom, ako sprevádzať deti v dobe ľahko dostupnej pornografie. Mnohí z nás vyrastali v rodinách, kde sa o intímnych témach nehovorilo. Dnes je veľmi potrebné prelomiť ľady a zmeniť to. Inak vaše deti budú v tejto oblasti formovať kamaráti a najmä internet. Pomôžeme vám hovoriť s deťmi tak, aby v nich, ale aj vo vás rozhovory o týchto témach vyvolali zdravú zvedavosť, radosť a pokoj. Zo svojich skúseností vieme, že deti sú na to pripravené, poďte do toho s nami.

 

Dodatočná zľava pre účastníkov konferencie 10 %

V košíku použité zľavový kód "KONFERENCIA" a získate zľavu celkovo až 25 %.

 

Kúpiť knihu Láska žije offline

Raising an emotionally intelligent child

V knihe Výchova emocionálne inteligentného dieťaťa (“Raising an Emotionally Intelligent Child”) John Gottman ponúka vedecky podložený a mimoriadne praktický spôsob pre rodičov, ako poskytnúť svojim deťom súbor základných nástrojov pre život.

Podľa autora, aj keď koncept emocionálnej výchovy je založený na zdravom sedliackom rozume a vychádza z najhlbších pocitov lásky a empatie k deťom, nie je pre všetkých rodičov prirodzený len preto, že svoje deti milujú. Ani automaticky nevyplýva z vedomého rozhodnutia zaujať k dieťaťu vrelý a pozitívny prístup.

 

Emocionálna výchova je podľa autora umením, ktoré si vyžaduje emocionálnu znalosť a špecifický súbor správania najmä pri počúvaní a riešení problémov.

Kniha obsahuje aj test, na základe ktorého môžu rodičia identifikovať vlastný výchovný štýl. 

Ponúka praktické nástroje k výchove emocionálne zrelého dieťaťa.

bottom of page