top of page

Konferencia o výchove, sprevádzaní a prevencii duševného zdravia

cast1v2.jpeg
cast2v2.jpeg

Medzinárodná konferencia na aktuálne témy prevencie duševného zdravia pre rodičov, pedagógov a odbornú verejnosť

Dňa 13.04.2024 organizujeme pod záštitou J. E. Mons. ICDr. Stanislava Zvolenského, PhD., bratislavského arcibiskupa-metropolitu, medzinárodnú konferenciu, ktorej cieľom je formácia rodičov, učiteľov a odbornej verejnosti v oblasti prevencie duševného zdravia. Prednášatelia sú renomovaní odborníci z praxe Dr. Carlos Chiclana Actis a María Martin Vivar, PhD.

Časť 1: "Pomáhať a nechať si pomôcť"

cast1

Pre duchovných vodcov, klérus, counsellorov, kresťanskych koučov

13.04.2024 od 09:00 do 12:30

Moyzesová sieň, Vajanského nábrežie12, Bratislava

Ako pomôcť rozpoznať zranenia? Akú úlohu v tom zohrávajú duchovní vodcovia, kouči a counsellori?

Má duchovný vodca či counsellor dbať aj o svoj vlastný vnútorný svet? Je potrebné, aby spoznal svoje hranice, dbal o seba, aby vedel skutočne pomáhať?

Praktické rady založené na vedeckých výskumoch a klinickej praxi predstaví doktor v oblasti psychiatrie a neurovedy a psychoterapeut Carlos Chiclana Actis.

Blok je tvorený dvoma prednáškami s diskusiou. Prednášky sú v španielčine, so zabezpečeným simultánnym tlmočením do slovenského jazyka.

Prednášajúci: 

Dr. Carlos Chiclana Actis, lekár, psychiater, psychoterapeut

Program: 

09:00 - 10:30   Ako pomôcť liečiť  zranenia v rámci duchovného vedenia - základné aspekty

11:00 - 12:30   Stratégie pre duchovných vodcov a sprievodcov, ako dbať na vlastné emócie a regulovať ich

Partneri

dowina-.jpg
rk.jpg
atenum.jpg
LOGO_Fides-et-Ratio.jpg
ZKK

Mediálni partneri

postoj.jpg
tvlux.png

Časť 2: "Silné a odvážne deti"

cast2

Pre rodičov, učiteľov a vychovávateľov

13.04.2024 od 14:00 do 17:30

Moyzesová sieň, Vajanského nábrežie 12, Bratislava

Záleží vám na zdraví vašich detí?

Veríte, že sa dokážu vysporiadať s výzvami dnešnej doby, keď im s tým pomôžeme?

Praktické rady ako v súčasnej dobe budovať odolnosť detí, podporiť ich schopnosť adaptovať sa na rôzne situácie a zvládať protivenstvá predstavia renomovaní odborníci z praxe - doktor v oblasti psychiatrie a neurovedy a psychoterapeut Carlos Chiclana Actis a doktorka z psychológie a odborníčka na systemickú rodinnú terapiu María Martin Vivar.

Budú sa venovať aj témam ako zdravý vnútorný svet, zraniteľnosť, komunikácia v rodine, emócie, sexualita a dospievanie.

 

Blok je tvorený dvoma prednáškami s diskusiou. Prednášky sú v španielčine, so zabezpečeným simultánnym tlmočením do slovenského jazyka.

Prednášajúci: 

Dr. Carlos Chiclana Actis, lekár, psychiater, psychoterapeut

María Martin Vivar, PhD., psychologička, psychoterapeutka

Program: 

14:00 - 15:30   Prevencia duševného zdravia v rodine -  na čo dbať pri výchove detí, praktické nástroje 

16:00 - 17:30   Varovné signály v dospievaní

Partneri

akademiarodiny-.webp
asrow.png
skolkapramienok.png
zssvetlo.jpg
dowina-.jpg
klubgerlach.jpg
ZS_Gymnazium_NAVIS_logo_cervena.jpg
LOGO_Fides-et-Ratio.jpg
ZKK

Mediálni partneri

postoj.jpg
tvlux.png

Viac o hosťoch

Dr. Carlos Chiclana Actis

Doktor medicíny (Univerzita v Cordobe). Špecialista na psychiatriu (Fakultná nemocnica Navarskej univerzity v Pamplone). Doktor medicíny - neurovedy (Univerzita Navarra). Psychoterapeut akreditovaný Španielskou federáciou psychoterapeutických združení a Psychoterapeutických asociácií pri Španielskej škole psychoterapie. Prezident Združenia kognitívno - analytickej psychoterapie Španielska.  

 

Profesor postgraduálneho štúdia na rôznych univerzitách (San Pablo CEU v Madride, Navarrra, Francisco de Vitoria, Katolícka univerzita v Murcii).

 

Koordinátor výskumného tímu o vplyve pornografie na dospievajúcich na Medzinárodnej univerzite La Rioja.

 

Autor viacerých kníh a akademických JCR článkov. Zástupca redaktora a koordinátor sexuologickej sekcie vedeckého časopisu "Psychosomatika a psychiatria".

 

Člen rôznych vedeckých spoločností, ako napr. Španielskej psychiatrickej spoločnosti, Španielskej spoločnosti psychosomatickej medicíny, Svetovej asociácie pre sexuálne zdravie, Španielskej asociácie pre sexualitu a duševné zdravie.

 

Zakladateľ a člen predstavenstva mimovládnej organizácie Necesito terapia (Potrebujem terapiu).

 

Autor náučných kníh (voľný preklad titulov vydaných v španielskom jazyku: "V pasci sexu", "Osobná identita: užívaj si tanec", "Povedz mi viac, a nechaj, aby som ti povedal. Uč sa o sexualite so svojimi deťmi", "Čas pre silných, čas pre odvážnych", "Vedieť viac o sexualite").

 

Predseda rubriky Postavy a ľudia filmového časopisu FilaSiete. Publicista a pravidelný prednášateľ.

María Martin Vivar, PhD.

Diplom z psychológie získaný na univerzite CEU San Pablo. Doktorát z klinickej psychológie a zdravia na Univerzite Miguela Hernándeza (Elche).Mimoriadna doktorandská cena za rok 2018. Magisterský titul v oblasti psychologickej terapie detí a dospievajúcich na Univerzite Miguela Hernándeza (Elche).

 

Prezidentka Španielskej asociácie psychológie pre deti a dospievajúcich (APSNAE). Členka Španielskej asociácie pre výskum a rozvoj rodinnej terapie. Členka sekcie klinickej psychológie a psychológie zdravia oficiálneho kolégia psychológov v Madride.

 

Absolvovala odbornú prípravu na oddelení psychiatrie nemocnice Hospital Central de la Gómez Ulla Defence, v Centre včasnej pozornosti v Caracase a na Katedre pedagogického poradenstva na škole CEU Monteprincipe. 

 

Je odborníčkou na systemickú rodinnú terapiu v centre KINE (Madrid). 

 

Je autorkou niekoľkých článkov pre komunikačné agentúry a vydavateľstvá (Yo Dona, La Razón, Palabra, Hacer Familia) a vedie prednášky a konferencie na rôznych školách a v rôznych inštitúciách.

 

Vyučuje v rámci magisterského štúdia na rôznych univerzitách: Francisco de Vitoria, Univerzita Navarra, Univerzita Cardenal Cisneros.

bottom of page